Jdi na obsah Jdi na menu
 


Deník Mexiko

5. 2. 2006
1.2.sob Začínáme hezky, z Čech odjíždíme o hodinu později
protože si někdo zapomněl pojištění (byl to Luděk). Ve Vídni vybíráme místo na parkování ve čtvrti, kde se neplatí a vypadá klidně, snad nám rakouští občané nenechají auto odtáhnout. Za 1,5 Eur jedeme vlakem na letiště. 19.45 odlet Vídeň, přílet Madrid 22.30, 01.50 konečně odlet do Mexika, zde přistáváme za 12 a čtvrt hodiny .
noc: letadlo
2.2.ned V 7.00 jsme v Mexiku, přistávali jsme akorát za rozednění a tak byl boj o místo u okénka nelítostnej, je vidět že Mexiko-City je opravdu veliký. Na letišti na nás čeká Richardova kámoška Verča se svým mexickým přítelem a hlavně dodávkou, kterou máme k dispozici. Necháváme bágly u domácích a jedeme zkouknout Teotihuacán. Cesta z Mexiko-City trvá cca 1hod. Máme štěstí je neděle a vstupy do všech památek jsou zdarma(zas je tu nejvíc lidi). Odpoledne sjedeme pul města abychom koupily bombičky k vařiči (Var), nikde nic. Nakonec dostáváme podobný, tvar jako sprej-jsem zvědav kdo se první opaří, ještě zjišťujeme, že závit je příliš krátkej, to řešíme několika O-kroužky. Večer je v rytmu místních tradic, v paměti nám utkvělo, že k tequile se místo soli používá směs chili s vysušenýma červama.
noc: u našich mexičanů
3.2.pon. Ještě naposledy využíváme podnikovou dodávku na autobusák La Tapa, loučíme se s Verčou, vyrovnáváme se s ní mnoha díky a pánbůh jí to zaplať. Bus do Puebly je za 65Ps 1.45hod, odtud pokračujeme dalším busem do Tlachichucy za 35Ps 2hod. Na příjezd busu čeká kluk který nabízí ubytování, průvodce odvoz a půjčení matroše na Pico de Orizabu. Štěpán s Markétou půjčujou mačky za 100ps/den. Nabízej zde i odvoz do poslední osady na trase Miguel Hidalgo za 200ps za hlavu. Je to cca 18km, okolo 18.00 vyrážíme pěšky, za chvíli už se vezeme s místníma za 50ps všichni. V Miguel Hidalgu vystupujem za tmy, ještě hodinu pokračujeme a stavíme na poli stany.
noc: pole u Miguel Hidalga cca 2800m
4.2..út. Balíme stany, v 9.00 vycházíme, okolo 10.00 jsme ve vesnici Hidalgo Je tu jeden krámek bez vody, kupujeme aspoň pivko a limču, vodu bereme z jakýsi pochybný trubky. Je pěknej hyc, ale cesta vede lesem , stoupáme, okolo 16.00 stavíme stany. Vaříme a kocháme se pohledem na Popocatépetl který pravidelně odfukuje mračna dýmu.
Noc: v lese, cca 3600m
5.2.stř Les v kterým jsme ze začátku šli končí, zbytek docházíme na přímým sluníčku. Blbě jsme odhadli naše zásoby vody. Na Piedra Grande docházíme odpoledne úplně vysušený. Od chaty do leva je naštěstí pramen s vodou. Piedra Grande je celkem prostorná, vevnitř se vyspí pohodlně cca 25lidi na palandách. Až k chatě se dá dojet teréním autem, většina lidí co tu je toho využila a teď se tady v rámci aklimatizace povalují.
Noc: Piedra Grande 4260m
6.2.čtv Dnes máme v plánu aklimatizační procházku pod ledovec. Chceme taky obhlídnout začátek cesty, abychom zítra až vyrazíme na ostro za tmy nebloudili. V 9.00 vycházíme, zpočátku se jde po vyznačené cestě, pak už je to podle čuchu, na jeden prudkej úsek v délce cca 5m používáme i ruce (možná se to dá obejít), jinak je to pohodový chodák. Nejlepší výkony podává jediná žena Markéta se kterou dosažených +-5000m nedělá vůbec nic. Na druhé straně je Luděk který dochází ve 14.00 pod ledovec na „pokraji smrti“. Je zde uděláno pár pěkných míst na stany. Cesta zpět je utrpení a bere nám i poslední zbytky chuti a sil na zítřejší ostrej pokus. V 16.30 jsme zpátky na chatě. Zítřejší pokus vzdáváme , džíp který přijel pro partu Amíků využíváme i my a za 350Ps se necháváme svézt zpět do Tlachichuci.
Noc: hostel Tlachichuca za 150PS
7.2.pát Přesun busem do Puebly za 35Ps, dále do Oaxacy cca 4,5hod. Zde se poprvé rozdělujeme, Markéta+Štěpán pokračují za válením k Pacifiku do Puerto Angel. Richard s Luďkem zůstávají v Oaxace. Trochu to tu připomíná Český Krumlov, město je čisté, spousta památek, turistů, hospůdek se slunečníky apod. V noci to tady docela frčí, v ulicích je snad víc lidí než přes den.
Noc: Oaxacs hostel 80ps
8.2. sob Pokoušíme se zorientovat v místní MHD a chytit správnej busík na Monte Albán, nakonec se to podaří a za 2ps se vyvážíme na kopec nad městem. Platíme vstup 35Ps a pak se poflakujeme po uříznutým kopci. Ve 23.15 nasedáme do busu a míříme za M+S do Puerto Angel. Pro srovnání jedeme busem 3cenový skupiny za 72Ps (autobusák na jiné straně města než busák první cenové), 1cenová skupina je za 202Ps. Autobus je sice stará rozpadlá plečka ale cenovej rozdíl je značnej. Zabíráme místa v první řadě hned vedle řidiče, cesta vede přes hory úzkou silničkou, samá serpentina, chvíli je část busu nad propastí, chvíli skoro škrtá o skálu. Provoz je skoro nulovej, řidič má cestu evidentně najetou, pokukuje po nás jestli se bojíme, Richard mu obdivně ukazuje palec vzhůru a říká Schumacher a Ferari, to šoféra potěší a vyburcuje k výkonům, který mně ukradnou několik let života. V 5.30 konečně opouštíme bus, zaleháváme na pláži, ten klid, šumění moře, vycházející sluníčko, palmy je neskutečný.
Noc: bus do Puerto Angel, pláž v Puerto Angel
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

XYZ 壯陽藥春藥專賣店 大量購買有優惠

(GregoryGoare, 7. 6. 2020 23:18)

https://man-r20.com/

XYZ 壯陽藥春藥專賣店 大量購買有優惠

XYZ 壯陽藥春藥專賣店 大量購買有優惠

(WarrenScaph, 7. 6. 2020 5:16)

https://man-r20.com/

XYZ 壯陽藥春藥專賣店 大量購買有優惠

tatoveringer ideer mænd tastyandinteresting.be

(tastyandinteresting.be, 7. 6. 2020 3:45)


If some one desires expert view about running a blog afterward i propose him/her to visit this blog, Keep up the fastidious work. tastyandinteresting.be/decorations/konvertera-gram-till-dl.php tatoveringer ideer mænd

Aliespress, score

(HarryVak, 6. 6. 2020 23:39)

Фриланс нового поколения. Всё от 500 рублей https://t.co/N4mjXO7LS1
Маркетплейс и биржа фриланс-услуг. Все услуги фрилансеров от 500 руб. Более 200 000 исполнителей. Четкие сроки, высокая скорость выполнения. Контроль качества, арбитраж в случае споров. 100% гарантия возврата средств в случае срыва заказа. Строгая система рейтингов исполнителей. В результате — в каталоге предложения только лучших фрилансеров

Shopping, Aliexspress

(Robertkaw, 6. 6. 2020 17:42)

Gearbest: Affordable Quality, Fun Shopping https://okgearbest.blogspot.com/
Online Shopping at Gearbest for the best cell phones, electronic gadgets, toys, sporting goods, home products and apparel for geeks at unbeatable great prices.

Protective face respirator FFP2

(JamesEngib, 6. 6. 2020 15:30)

Protective face respirator FFP2, 5-ply. Retail and small wholesale. https://virussprotection.com/tproduct/165827994-620047250891-respiratormask-standard-kn95-ffp2-3pcs-5 This product is in stock in the USA. Price is only $ 1.9. Fast and free shipping throughout the United States

Онлайн мониторинг заболеваний коронавируса

(PatrickVaf, 6. 6. 2020 4:28)

Графики распространения коронавируса https://coronavirus-monitorin.ru/statistika-v-senegale.html

Is your site ranked 1st in Google?

(Daria Layla, 5. 6. 2020 13:06)

Your site is beautiful and deserves more traffic! Here's how you can get 1st place in Google: https://bit.ly/36V8YGQ

Real estate exchange Grid Group - Биржа недвижимости Grid Group

(AngellaAnces, 5. 6. 2020 8:29)

<b>RUS</b>
Инновационная платформа для инвестиций в недвижимость и цифровые активы для вашего будущего. Предоставляем возможность каждому человеку инвестировать в цифровые активы перспективных проектов, владеть долями этих компаний инвестировать в строительство коммерческой и жилой недвижимости по всему миру от 1 квадратного метра с целью получения максимальной выгоды.

Команда Grid Group разработала уникальную модель, где партнеры могут создавать свой капитал зарабатывая на пассиве от вложенных в недвижимость инвестиций и получать доход по партнерской программе. Получайте пассивный доход, просто храня GRD токены на своем балансе. <a

<b>ENG</b>
An innovative platform for investing in real estate and digital assets for your future. We provide an opportunity for everyone to invest in digital assets of promising projects, own shares of these companies and invest in the construction of commercial and residential real estate around the world from 1 square meter in order to get the maximum benefit.

The Grid Group team has developed a unique model where partners can create their own capital by earning on the liability of investments in real estate and receive income through the partner program. Get passive income by simply storing GRD tokens on your balance. <a

<img src="https://sun3-11.userapi.com/ZNzHgsZRcMCVYlqWwGBVM-83P0DqFzWUi65sJQ/Np23PaHZJkM.jpg">

<a
<a
<a
<a
<a

illamГҐende pГҐ morgonen gravid tastyandinteresting.be

(tastyandinteresting.be, 5. 6. 2020 4:40)


This paragraph gives clear idea for the new users of blogging, that actually how to do blogging. tastyandinteresting.be/beauty/mauvaise-circulation-sanguine-symptomes.php illamГҐende pГҐ morgonen gravid

hitta forsta jacket utan telefon aresgrb.se

(aresgrb.se, 4. 6. 2020 23:23)


If some one wants expert view concerning blogging and site-building afterward i advise him/her to go to see this web site, Keep up the fastidious work. chemd.aresgrb.se/beautiful-things/hitta-foersta-jacket-utan-telefon.php hitta forsta jacket utan telefon

New 2020 The best Deal On cash

(RaymondDom, 4. 6. 2020 6:55)

https://charity.gofundme.com/o/en/campaign/instant-celeb-fame
https://charity.gofundme.com/free-tiktok-fans-generator-no-verification

Urgent loans in the USA

(StephenSnifs, 4. 6. 2020 4:38)

Urgent loans in the USA. 5 minutes approval in https://maybeloan.com. Fast, easy, safe and secure. Online. - Need $1,000-$5,000 and more fast? - Yes. Bad credit OK. Instant approval. Online 24/7 Customer Service. Get Started now!

歐客佬精品咖啡

(Calebren, 4. 6. 2020 3:07)

歐客佬精品咖啡 https://www.oklaocoffee.tw/

katt blöder näsblod tastyandinteresting.be

(tastyandinteresting.be, 4. 6. 2020 0:03)


Thanks designed for sharing such a pleasant opinion, article is nice, thats why i have read it fully tastyandinteresting.be/beautiful-things/koepa-garage-byggsats.php katt blöder näsblod

blomsterhallen granby centrum uppsala aresgrb.se

(aresgrb.se, 3. 6. 2020 19:53)


Magnificent beat ! I wish to apprentice at the same time as you amend your web site, how can i subscribe for a weblog web site? The account aided me a appropriate deal. I were tiny bit acquainted of this your broadcast offered bright clear idea gueve.aresgrb.se/beautiful-things/blomsterhallen-graenby-centrum-uppsala.php blomsterhallen granby centrum uppsala

allers mönster klänning tastyandinteresting.be

(tastyandinteresting.be, 2. 6. 2020 20:07)


Heya i'm for the primary time here. I found this board and I to find It truly helpful &amp; it helped me out much. I'm hoping to offer something back and aid others such as you aided me. tastyandinteresting.be/for-men/koepa-groena-valnoetter.php allers mönster klänning

lager jobb karlstad aresgrb.se

(aresgrb.se, 2. 6. 2020 17:12)


I visited multiple web sites however the audio quality for audio songs existing at this web site is genuinely wonderful. sculco.aresgrb.se/trends/lager-jobb-karlstad.php lager jobb karlstad

harry potter fic tastyandinteresting.be

(tastyandinteresting.be, 1. 6. 2020 15:41)


I'm gone to say to my little brother, that he should also go to see this website on regular basis to obtain updated from latest gossip. tastyandinteresting.be/beautiful-things/luxus-lampor-terfoersaeljare.php harry potter fic

be your mood hemsida aresgrb.se

(aresgrb.se, 1. 6. 2020 13:22)


It's nearly impossible to find well-informed people about this subject, however, you seem like you know what you're talking about! Thanks trama.aresgrb.se/sport/be-your-mood-hemsida.php be your mood hemsida


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44

následující »