Jdi na obsah Jdi na menu
 


Deník Mexiko

5. 2. 2006

1.2.sob Začínáme hezky, z Čech odjíždíme o hodinu později
protože si někdo zapomněl pojištění (byl to Luděk). Ve Vídni vybíráme místo na parkování ve čtvrti, kde se neplatí a vypadá klidně, snad nám rakouští občané nenechají auto odtáhnout. Za 1,5 Eur jedeme vlakem na letiště. 19.45 odlet Vídeň, přílet Madrid 22.30, 01.50 konečně odlet do Mexika, zde přistáváme za 12 a čtvrt hodiny .
noc: letadlo
2.2.ned V 7.00 jsme v Mexiku, přistávali jsme akorát za rozednění a tak byl boj o místo u okénka nelítostnej, je vidět že Mexiko-City je opravdu veliký. Na letišti na nás čeká Richardova kámoška Verča se svým mexickým přítelem a hlavně dodávkou, kterou máme k dispozici. Necháváme bágly u domácích a jedeme zkouknout Teotihuacán. Cesta z Mexiko-City trvá cca 1hod. Máme štěstí je neděle a vstupy do všech památek jsou zdarma(zas je tu nejvíc lidi). Odpoledne sjedeme pul města abychom koupily bombičky k vařiči (Var), nikde nic. Nakonec dostáváme podobný, tvar jako sprej-jsem zvědav kdo se první opaří, ještě zjišťujeme, že závit je příliš krátkej, to řešíme několika O-kroužky. Večer je v rytmu místních tradic, v paměti nám utkvělo, že k tequile se místo soli používá směs chili s vysušenýma červama.
noc: u našich mexičanů
3.2.pon. Ještě naposledy využíváme podnikovou dodávku na autobusák La Tapa, loučíme se s Verčou, vyrovnáváme se s ní mnoha díky a pánbůh jí to zaplať. Bus do Puebly je za 65Ps 1.45hod, odtud pokračujeme dalším busem do Tlachichucy za 35Ps 2hod. Na příjezd busu čeká kluk který nabízí ubytování, průvodce odvoz a půjčení matroše na Pico de Orizabu. Štěpán s Markétou půjčujou mačky za 100ps/den. Nabízej zde i odvoz do poslední osady na trase Miguel Hidalgo za 200ps za hlavu. Je to cca 18km, okolo 18.00 vyrážíme pěšky, za chvíli už se vezeme s místníma za 50ps všichni. V Miguel Hidalgu vystupujem za tmy, ještě hodinu pokračujeme a stavíme na poli stany.
noc: pole u Miguel Hidalga cca 2800m
4.2..út. Balíme stany, v 9.00 vycházíme, okolo 10.00 jsme ve vesnici Hidalgo Je tu jeden krámek bez vody, kupujeme aspoň pivko a limču, vodu bereme z jakýsi pochybný trubky. Je pěknej hyc, ale cesta vede lesem , stoupáme, okolo 16.00 stavíme stany. Vaříme a kocháme se pohledem na Popocatépetl který pravidelně odfukuje mračna dýmu.
Noc: v lese, cca 3600m
5.2.stř Les v kterým jsme ze začátku šli končí, zbytek docházíme na přímým sluníčku. Blbě jsme odhadli naše zásoby vody. Na Piedra Grande docházíme odpoledne úplně vysušený. Od chaty do leva je naštěstí pramen s vodou. Piedra Grande je celkem prostorná, vevnitř se vyspí pohodlně cca 25lidi na palandách. Až k chatě se dá dojet teréním autem, většina lidí co tu je toho využila a teď se tady v rámci aklimatizace povalují.
Noc: Piedra Grande 4260m
6.2.čtv Dnes máme v plánu aklimatizační procházku pod ledovec. Chceme taky obhlídnout začátek cesty, abychom zítra až vyrazíme na ostro za tmy nebloudili. V 9.00 vycházíme, zpočátku se jde po vyznačené cestě, pak už je to podle čuchu, na jeden prudkej úsek v délce cca 5m používáme i ruce (možná se to dá obejít), jinak je to pohodový chodák. Nejlepší výkony podává jediná žena Markéta se kterou dosažených +-5000m nedělá vůbec nic. Na druhé straně je Luděk který dochází ve 14.00 pod ledovec na „pokraji smrti“. Je zde uděláno pár pěkných míst na stany. Cesta zpět je utrpení a bere nám i poslední zbytky chuti a sil na zítřejší ostrej pokus. V 16.30 jsme zpátky na chatě. Zítřejší pokus vzdáváme , džíp který přijel pro partu Amíků využíváme i my a za 350Ps se necháváme svézt zpět do Tlachichuci.
Noc: hostel Tlachichuca za 150PS
7.2.pát Přesun busem do Puebly za 35Ps, dále do Oaxacy cca 4,5hod. Zde se poprvé rozdělujeme, Markéta+Štěpán pokračují za válením k Pacifiku do Puerto Angel. Richard s Luďkem zůstávají v Oaxace. Trochu to tu připomíná Český Krumlov, město je čisté, spousta památek, turistů, hospůdek se slunečníky apod. V noci to tady docela frčí, v ulicích je snad víc lidí než přes den.
Noc: Oaxacs hostel 80ps
8.2. sob Pokoušíme se zorientovat v místní MHD a chytit správnej busík na Monte Albán, nakonec se to podaří a za 2ps se vyvážíme na kopec nad městem. Platíme vstup 35Ps a pak se poflakujeme po uříznutým kopci. Ve 23.15 nasedáme do busu a míříme za M+S do Puerto Angel. Pro srovnání jedeme busem 3cenový skupiny za 72Ps (autobusák na jiné straně města než busák první cenové), 1cenová skupina je za 202Ps. Autobus je sice stará rozpadlá plečka ale cenovej rozdíl je značnej. Zabíráme místa v první řadě hned vedle řidiče, cesta vede přes hory úzkou silničkou, samá serpentina, chvíli je část busu nad propastí, chvíli skoro škrtá o skálu. Provoz je skoro nulovej, řidič má cestu evidentně najetou, pokukuje po nás jestli se bojíme, Richard mu obdivně ukazuje palec vzhůru a říká Schumacher a Ferari, to šoféra potěší a vyburcuje k výkonům, který mně ukradnou několik let života. V 5.30 konečně opouštíme bus, zaleháváme na pláži, ten klid, šumění moře, vycházející sluníčko, palmy je neskutečný.
Noc: bus do Puerto Angel, pláž v Puerto Angel

 

 

 

Komentáře

Přehled komentářů

HARRIS

(buy fake and real passport id cards drivers license .. Whatsap Contact: +44 7424 882163 , 18. 6. 2017 18:17)

buy fake and real passport id cards drivers license ..
Whatsap Contact: +44 7424 882163

Contact e-mails:===========harrisdocks.ltd@gmail.com

Buy IELTS, IDP TOEFL, GMAT, ESOL, DEGREE, DIPLOMAT

Buy Registered Passports,Drivers license,IELTS & TOEFL, ESOL Certificates Without Attending The Exam

BUY PASSPORTS,DRIVERS LICENSES,ID CARDS,BIRTH CERTIFICATES,VISAS,SSN,MARRIAGE CERTIFICATES,DIVORCE PAPERS,US GREEN CARD

BUY PASSPORTS,DRIVERS LICaENSES,ID CARDS,BIRTH CERTIFICATES,VISAS,SSN,MARRIAGE CERTIFICATES,DIVORCE PAPERS,US GREEN CARD

Buy IELTS, IDP TOEFL, GMAT, ESOL, DEGREE, DIPLOMAS
We deal and specialize in helping you to get registered TOEFL, IELTS, IDP, ESOL, GMAT CELTA/DELTA, DEGREE, DIPLOMAS & other English Language Certificates. We produce TOEFL & IELTS, ESOL, and CELTA/DELTA, DEGREE, DIPLOMAS English Language for you with ease.

Contact e-mails:===========harrisdocks.ltd@gmail.com

General support:=========== harrisdocks.ltd@gmail.com

Whatsap Contact: +44 7424 882163

Whatsap Contact: +44 7424 882163

BUY FAKE REAL PASSPORT DRIVING LICENSE ID CARD VISA SSN

We have years of experience producing original quality real/false passports, ID’s, drivers licenses and many other identity documents, really cheap for countries such as ; Switzerland, United Kingdom, United States, Spain, Sweden, Australia, Austria, Canada, Chile, Denmark, Ecuador, Finland, France, Germany, Israel, New Zealand, South Africa, e.t.c.
Passports with chip for the following countries are also available for : Australia, Austria, Finland, Germany, Malaysia, Netherlands, Sweden, Switzerland, Thailand, United Kingdom, United States, e.t.c.
We can also produce documents such as work permit, for UK, USA, Italy just to name a few.
You can contact us directly to get the additional information and place the order through the bellow address..

uzeruzera0@gmail.com

(uzer uzera, 15. 5. 2017 10:42)

buy real and genuine passport driver license id cards Whatsap Contact: +43 660 5531070

We offer only original high-quality IDs and Passport ,Visa,Driving

License,ID CARDS,marriage certificates,diplomas etc buy now high quality-We

have the best HOLOGRAMS AND DUPLICATING MACHINES With over

13million of out documents circulating over the world.

Contact e-mails:=========== mullerwanda51@yahoo.com.

General support:=========== mullerwanda51@yahoo.com.

Whatsap Contact: +43 660 5531070


-IDs Scan-yes…

-HOLOGRAMS: IDENTICAL

-BAR CODES: IDS SCAN

-UV: YES

-Passports

FAKE IDS WITH FAST SHIPPING - EMAIL SUPPORT

Fake ID's Over state drivers license cards and State ID

cards available. Includes state driver's license hologram and magnetic strip

or bar code on back. 2 business day shipping order (shipping and

handling). The BEST authentic fake ID's on the web.

Same quality, high resolution that Department of Motor Vehicles use.

Send current .JPG or .GIF of current license with picture

and changes in NAME, DOB, LICENSE #, RESTRICTIONS, etc.

we produce the best fake ID online we sell UK/EU fake ID, Canadian fake ID,

Australian fake ID and fake IDs for many other countries from fake

passports to fake driving licenses to fake bank statements we have your

identification needs covered. Our fake IDs include all security features

such as genuine holograms, ultraviolet watermarks, intaglio printing,

special paper, fluorescent dyes, RFID chips, bar codes corresponding to

your details and more. Our fake IDs are identical to the real thing no

other site will offer you this quality we are the best.

new identity protect your privacy and take back your freedom..

Contact e-mails:=========== mullerwanda51@yahoo.com.

General support:=========== mullerwanda51@yahoo.com.

Whatsap Contact: +43 660 5531070

——————————————-


Apply Real/FakePassports((Whatsapp....+44 7448667014))

(tenyson, 3. 2. 2017 17:03)

Apply Real/FakePassports((Whatsapp....+44 7448667014)) ,IELTS,TOEFL,Counterfiet Money,Driver’s License,ID Cards,Visas, USA Green Card,Citizenship
((((stevemorialty@gmail.com))))

Apply Real/Fake Passports,Driver’s License,ID Cards,Visas, USA Green Card,Citizenship
((((stevemorialty@gmail.com))))


Guaranteed 24 hour passport,citizenship,Id cards,driver'slicense,
diplomas,degrees,certificates service available. Tourist and business visa services available to residents of all 50 states and all nationalities Worldwide. are unique producers of Authentic High Quality passports, Real Genuine Data Base Registered and unregistered Passports and other Citizenship documents.I can guarantee you a new Identity starting from a clean new genuine Birth Certificate, ID card, Drivers License,Passports, Social security card with SSN, credit files, and credit cards, school diplomas, school degrees all in an entirely new name issued and registered in the government database system..

We use high quality equipment and materials to produce authentic and counterfeit
documents.All secret features of real passports are carefully duplicated for our Registered and unregistered documents.we are unique producer of quality false and Real documents.We offer only original high-quality Registered and unregistered passports, driver's licenses, ID cards, stamps, Visa, school Diplomas and other products for a number of countries like:
USA, Australia,Belgium,Brazil, Canada, Italian,Finland, France, Germany, Israel, Mexico, Netherlands, South Africa,Spain, United Kingdom and worldwide.

contact email......(((stevemorialty@gmail.com)))

general support.....(((stevemorialty@gmail.com)))

whatsapp............(((+44 7448667014)))

BUY COUNTERFEIT MONEY(jeovanymoore@gmail.com) euros,dollars,pounds,CAD etc

(jeovanymoore, 28. 9. 2016 23:21)We are the best producer of HIGH QUALITY counterfeit Banknotes and fake documents. With over a billion of our products circulating around the world. We offer only original high-quality counterfeit currency NOTES and fake documents.Shipping is from United States.

These bills are not home made but industrial and professional manufacturing. From High Quality IT techinicians from US,Russia,Korea and China We offer high quality counterfeit NOTES for the following currencies;

CONTACT: jeovanymoore@gmail.com

EUR – Euro
USD – US Dollar
DNR – DINAR
GBP – British Pound
INR – Indian Rupee
AUD – Australian Dollar
CAD – Canadian Dollar
AED – Emirati Dirham
ZAR – Rand
CHF – Swiss Franc
CNY – Chinese Yuan Renminbi
MYR – Malaysian Ringgit
THB – Thai Baht
NZD – New Zealand Dollar
SAR – Saudi Arabian Riyal
QAR – Qatari Riyal

We do shipping with professionalism.You can count on us .

email jeovanymoore@gmail.com

Buy Real registered Passport, Visa, drivers license, ID cards, IELTS (ethanwoods393@gmail.com)

(mbamdoum, 20. 9. 2016 10:17)

Buy Real registered Passport, Visa, drivers license, ID cards, IELTS (ethanwoods393@gmail.com)

purchase legitimate Passport, drivers license, ID cards, visa, IELTS. (ethanwoods393@gmail.com)

We are experts with many years of experience in the production of Database passports, drivers license, IELTS, Diplomas, ID cards and other identification documents, the best Quality producers of fake documents, With millions of documents circulating in the world. we create and register documents in the government database, We offer only original high qualities of true-false passport, driving license, ID cards, stamps, birth certificates, international fake diplomas and other products for a number of countries like: USA, spain, Sweden, Australia, Belgium, Brazil, Norway Canada, Italy, Finland, poland, France, Germany, Israel, Mexico, Netherlands, South Africa, United Kingdom.

This list is not complete.

For more information and to order contact us by email or Skype. Get registered passports, drivers license in Blackmarket (UK), USA False identity CARDS ONLINE IN UNITED STATES, Driving license Buy legitimate passport, Drivers license, Registered IELTS Certificates Obtain registered Drivers license

Contact:(ethanwoods393@gmail.com)

General support:(ethanwoods393@gmail.com)

Contact advertiser: Skype iD: daemons.document

whatsapp............... : ( .+32465176971 )

Feel free to contact us anytime and in any discretion.

Keywords:

buy registered and unregistered ID cards buy registered and unregistered drivers license worldwide buy registered and unregistered USA(Blackmarket) passports, buy registered and unregistered Australian passports, buy registered and unregistered Belgium passports, buy registered and unregistered Brazilian(Brazil) passports, buy registered and unregistered Canadian(Canada) passports, buy registered and unregistered Finnish(Finland) passports, buy registered and unregistered French(France) passports, buy registered and unregistered German(Blackmarket) passports, buy registered and unregistered Dutch(Netherlands/Holland) passports, buy registered and unregistered Israel passports, buy registered and unregistered UK(United Kingdom) passports, buy registered and unregistered Spanish(Spain) passports, buy registered and unregistered Mexican(Mexico) passports, buy registered and unregistered South African passports. buy registered and unregistered Australian driver licenses, buy registered and unregistered Canadian driver licenses, buy registered and unregistered Dutch(Netherlands/Holland) driving licenses, buy registered and unregistered German(Germany) driving licenses, buy registered and unregistered UK(United Kingdom) driving licenses, buy registered and
IELTS certificate,TOIC ETC
express Canadian citizenship documents
verified id cards
passport registered
Canada Cards
United States Cards
Student Cards
International Cards
Private Cards
Adoption Certificates
Baptism Certificates
Birth Certificates
Death Certificates
Divorce Certificates
Marriage Certificates

Custom Certificates
High School Diplomas
G.E.D. Diplomas
Home School Diplomas
College Degrees
University Degrees
Trade Skill Certificates
Social Security
Validate SSN Number
Driver License
Spy Products
Voice Changers
Listening Devices
Invisible Ink
DMV Record Inquiry
Background Check
Investigate Anyone
visa issues

Most documents available passport, identification card, cards, UK, sell, Online, Canadian, British, sale, novelty, fake, fake, American, united states, USA,
Italian, Malaysia, Australia, documents, identity, identification, driver's license, citizenship, identity, identification, documents, diplomatic, nationality etc buy, passport, identification online, British Honduras, UK, USA, US.

USA, Canada, Canadian, International, Visa, IDs cards, document, cards, foreign

contact : (ethanwoods393@gmail.com)

Skype id: daemons.document

awarlaman@gmail.com

(awar iaman, 21. 7. 2016 19:42)Buy fake and original passports,driver license,id card http://buyfakedocuments.com

purchase registered and unregistered passport of all countries.visas,biometric
passport,degrees,drivers license,I.D cards.Training certificates M GCSE, A-levels,
High School Diploma Certificates ,GMAT, MCAT, and LSAT Examination Certificates ,
novelty Birth, Marriage, and Death Certificates , Novelty Passports and New
Identity Packages , Replicated, False Degrees/Diplomas from most post-secondary
institutions from around the world (we have over 3000 templates on file) all
designed to look 100% identical to the original.Custom Printing
We use high quality equipment and materials to produce authentic and counterfeit
documents.All secret features of real passports are carefully duplicated for our
Registered and unregistered documents.contact us using the info below

Email:------------------ mullerwanda51@yahoo.com

General Support:-------- mullerwanda51@yahoo.com


Website .............. http://buyfakedocuments.com

we are able to produce the following items;
REAL BRITISH PASSPORT.
REAL CANADIAN PASSPORT.
REAL FRENCH PASSPORT.
REAL AMERICAN PASSPORT.
REAL RUSSIAN PASSPORT.
REAL JAPANESSE PASSPORT.
REAL CHINESSE PASSPORT.

REGISTERED AND UNREGISTERED BRITISH PASSPORT.
REGISTERED AND UNREGISTERED CANANIAN PASSPORT.
REGISTERED AND UNREGISTERED FRENCH PASSPORT.
REGISTERED AND UNREGISTERED AMERICAN PASSPORT.
REGISTERED AND UNREGISTERED RUSSSIAN PASSPORT.
REGISTERED AND UNREGISTERED JAPANESSE PASSPORT.
REGISTERED AND UNREGISTERED CHINESSE PASSPORT.
REGISTERED AND UNREGISTERED PASSPORTPASSPORT FOR COUNTRIES IN THE EUROPEAN UNION.

Email:------------------ mullerwanda51@yahoo.com

General Support:-------- mullerwanda51@yahoo.com


Website .............. http://buyfakedocuments.com


Buy Registered and unregistered USA(United States) passports,
Buy Registered and unregistered Australian passports,
Buy Registered and unregistered Belgium passports,
Buy Registered and unregistered Brazilian(Brazil) passports,
Buy Registered and unregistered Canadian(Canada) passports,
Buy Registered and unregistered Finnish(Finland) passports,
Buy Registered and unregistered French(France) passports,
Buy Registered and unregistered German(Germany) passports,
Buy Registered and unregistered Dutch(Netherland/Holland) passports,
Buy Registered and unregistered Israel passports,
Buy Registered and unregistered UK(United Kingdom) passports,
Buy Registered and unregistered Spanish(Spain) passports,
Buy Registered and unregistered Mexican(Mexico) passports,
Buy Registered and unregistered South African passports.
Buy Registered and unregistered Australian driver licenses,
Buy Registered and unregistered Canadian driver licenses,
Buy Registered and unregistered French(France) driver licenses,
Buy Registered and unregistered Dutch(Netherland/Holland) driving licenses,


Comprare vero passaporto registrato, Visa, patente di guida, carte d'identità, IELTS (samsmithsdoc@gmail.com)

(ottosmiths, 20. 6. 2016 22:57)Ottenere legittimo passaporto, patente di guida, carte d'identità, visto, IELTS. (Samsmithsdoc@gmail.com)

Siamo esperti con molti anni di esperienza nella produzione di passaporti di database, patente di guida, IELTS, diplomi, carte d'identità e altri documenti di identità, i migliori produttori di documenti falsi di qualità, con milioni di documenti che circolano nel mondo. noi creare e registrare documenti nel database del governo, Offriamo solo di alta qualità originali di vero-falso passaporto, patente, carta d'identità, francobolli, certificati di nascita, diplomi falsi internazionali e di altri prodotti di guida per un certo numero di paesi come: USA, Spagna, Svezia, Australia, Belgio, Brasile, Norvegia Canada, Italia, Finlandia, Polonia, Francia, Germania, Israele, Messico, Paesi Bassi, Sud Africa, Regno Unito.


Questo elenco non è completo.

Per maggiori informazioni e per ordinare contattarci via e-mail o Skype.
Ottenere passaporti registrati, patente di guida in Blackmarket (UK), Stati Uniti d'America
Carte d'identità false online e Stati Uniti, Patente di guida
Comprare legittimo passaporto, patente di guida, registrati IELTS certificati
Ottenere la licenza piloti iscritti

Contatto: (samsmithsdoc@gmail.com)

Supporto generale: (samsmithsdoc@yahoo.com)

Contatto inserzionista: Skype: sam.smiths4

contattare il numero: (+ 1412-385-7163)

Non esitate a contattarci in qualsiasi momento e in qualsiasi discrezione.

Buy real registered Passport, Visa, drivers license, ID cards, IELTS (samsmithsdoc@gmail.com)

(ottosmiths, 20. 6. 2016 22:56)


purchase legitimate Passport, drivers license, ID cards, visa, IELTS. (samsmithsdoc@gmail.com)

We are experts with many years of experience in the production of Database passports, drivers license, IELTS, Diplomas, ID cards and other identification documents, the best Quality producers of fake documents, With millions of documents circulating in the world. we create and register documents in the government database, We offer only original high qualities of true-false passport, driving license, ID cards, stamps, birth certificates, international fake diplomas and other products for a number of countries like: USA, spain, Sweden, Australia, Belgium, Brazil, Norway Canada, Italy, Finland, poland, France, Germany, Israel, Mexico, Netherlands, South Africa, United Kingdom.


This list is not complete.

For more information and to order contact us by email or Skype.
Get registered passports, drivers license in Blackmarket (UK), USA
False identity CARDS ONLINE IN UNITED STATES, Driving license
Buy legitimate passport, Drivers license, Registered IELTS Certificates
Obtain registered Drivers license

Contact: (samsmithsdoc@gmail.com)

General support: (samsmithsdoc@yahoo.com)

Contact advertiser: Skype iD: sam.smiths4

contact number : ( +1412-385-7163 )

Feel free to contact us anytime and in any discretion.

Quality Best High novelty Passports,ID,Drivers License for Sale (kimdouglas045@gmail.com)

(Quality Best High novelty Passports,ID,Drivers License for Sale (kimdouglas045@gmail.com), 16. 11. 2015 22:54)

(Quality Best High novelty Passports,ID,Drivers License for Sale (kimdouglas045@gmail.com), 16. 11. 2015 22:53)

Quality Novelty IDs and Passports,Marriage certificates and
Drivers license etc buy now high quality-We have the best HOLOGRAMS
AND DUPLICATING MACHINES With over 12million of out documents
circulating over the world.

-IDs Scan-yes…

-HOLOGRAMS: IDENTICAL

-BARCODES: IDS SCAN

-UV: YES

FAKE IDS WITH FAST SHIPPING - EMAIL SUPPORT


Contact Email :kimdouglas045@gmail.com

Skype :kim.douglas28

Tell:+66999705241

novelty ID's for Over 50's state drivers license cards and State ID

cards available. Includes state driver's license hologram and magnetic strip

or barcode on back. 2 business day shipping order (2.95 shipping and

handling). The BEST authentic fake ID's on the web.

Same quality, high resolution that Department of Motor Vechiles use.

Send current .JPG or .GIF of current license with picture

and changes in NAME, DOB, LICENSE #, RESTRICTIONS, etc.
we produce the best fake ID online we sell UK/EU fake ID, Canadian
fake ID, Australian fake ID and fake IDs for many other countries from
fake passports to fake driving licenses to fake bank statements we
have your identification needs covered. Our fake IDs include all
security features such as genuine holograms, ultraviolet watermarks,
intaglio printing, special paper, fluorescent dyes, RFID chips,
barcodes corresponding to your details and more. Our fake IDs are
identical to the real thing no other site will offer you this quality
we are the best.

new identity protect your privacy and take back your freedom.


Keywords

----------------
,

make Diplomatic passports,


buy, get, fake, false, passport, passport, id, card, cards, uk, sell,
online, canadian, british, sale, novelty, conterfeit, bogus, american,
united, states, usa, us, italian, malaysian, australian, documents,
idetity, idetification, driver, license, licence, driving, residence,
permit, SSN fake passport id, free fake passport, identity theft,
fake, novelty, camoflauge, passport, anonymous, private, safe, travel,
anti terrorism, international, offshore, banking, id, driver, drivers,
license, instant, online, for sale, cheap, wholesale, new identity,
second, citizenship, identity, identification, documents, diplomatic,
nationality, how to, where to, get, obtain, buy, purchase, make,
build, a, passport, i.d., british, honduras, uk, usa, us, u.s.,
canada, canadian, foreign, visa, swiss, card, ids, document, getting,
visas, cards, foriegn
Contact Email :kimdouglas045@gmail.com

Skype :kim.douglas28

Tell:+66999705241

we offer novelty passports,visas,id cards,ssn etc(jamesvien@yahoo.con)

(we offer novelty passports,visas,id cards,ssn etc(jamesvien@yahoo.con), 27. 8. 2015 12:05)

Guaranteed 24 hour passport,citizenship, cards,driver's license,diplomas,degrees,certi ficates service available. Tourist and business visa services available to residents of all 50 states and all nationalities Worldwide. are unique producers of Authentic High Quality passports, Real Genuine Data Base Registered and unregistered Passports and other Citizenship documents.I can guarantee you a new Identity starting from a clean new genuine Birth Certificate, ID card, Drivers License,Passports, Social security card with SSN, credit files, and credit cards, school diplomas, school degrees all in an entirely new name issued and registered in the government database system.. We use high quality equipment and materials to produce authentic and counterfeit documents.All secret features of real passports are carefully duplicated for our Registered and unregistered documents.we are unique producer of quality false and Real documents.We offer only original high-quality Registered and unregistered passports, driver's licenses, ID cards, stamps, Visa, school Diplomas and other products for a number of countries like: USA, Australia,Belgium,Brazil, Canada, Italian,Finland, France, Germany, Israel, Mexico, Netherlands, South Africa,Spain, United Kingdom and worldwide.
Contact e-mails:=============================jamesvien@yahoo.com
SKYPE:===========================angel.production1
Contact Number:================================ +237651790289

We offer high quality counterfeit bills for the following currencies;
EUR - Euro
USD - US Dollar
GBP - British Pound
INR - Indian Rupee
AUD - Australian Dollar
CAD - Canadian Dollar
AED - Emirati Dirham
ZAR - Rand
CHF - Swiss Franc
CNY - Chinese Yuan Renminbi
MYR - Malaysian Ringgit
THB - Thai Baht

fNWylSsCQJpjvrmG

(gthebd@ukxjgr.com, 6. 12. 2010 21:40)

mO9YQO <a href="http://btztfkyftkoj.com/">btztfkyftkoj</a>, [url=http://nhkwjtyzlucp.com/]nhkwjtyzlucp[/url], [link=http://fzmjxautttam.com/]fzmjxautttam[/link], http://wbcfyrceyflo.com/


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69