Jdi na obsah Jdi na menu
 


Deník Mexiko

5. 2. 2006

1.2.sob Začínáme hezky, z Čech odjíždíme o hodinu později
protože si někdo zapomněl pojištění (byl to Luděk). Ve Vídni vybíráme místo na parkování ve čtvrti, kde se neplatí a vypadá klidně, snad nám rakouští občané nenechají auto odtáhnout. Za 1,5 Eur jedeme vlakem na letiště. 19.45 odlet Vídeň, přílet Madrid 22.30, 01.50 konečně odlet do Mexika, zde přistáváme za 12 a čtvrt hodiny .
noc: letadlo
2.2.ned V 7.00 jsme v Mexiku, přistávali jsme akorát za rozednění a tak byl boj o místo u okénka nelítostnej, je vidět že Mexiko-City je opravdu veliký. Na letišti na nás čeká Richardova kámoška Verča se svým mexickým přítelem a hlavně dodávkou, kterou máme k dispozici. Necháváme bágly u domácích a jedeme zkouknout Teotihuacán. Cesta z Mexiko-City trvá cca 1hod. Máme štěstí je neděle a vstupy do všech památek jsou zdarma(zas je tu nejvíc lidi). Odpoledne sjedeme pul města abychom koupily bombičky k vařiči (Var), nikde nic. Nakonec dostáváme podobný, tvar jako sprej-jsem zvědav kdo se první opaří, ještě zjišťujeme, že závit je příliš krátkej, to řešíme několika O-kroužky. Večer je v rytmu místních tradic, v paměti nám utkvělo, že k tequile se místo soli používá směs chili s vysušenýma červama.
noc: u našich mexičanů
3.2.pon. Ještě naposledy využíváme podnikovou dodávku na autobusák La Tapa, loučíme se s Verčou, vyrovnáváme se s ní mnoha díky a pánbůh jí to zaplať. Bus do Puebly je za 65Ps 1.45hod, odtud pokračujeme dalším busem do Tlachichucy za 35Ps 2hod. Na příjezd busu čeká kluk který nabízí ubytování, průvodce odvoz a půjčení matroše na Pico de Orizabu. Štěpán s Markétou půjčujou mačky za 100ps/den. Nabízej zde i odvoz do poslední osady na trase Miguel Hidalgo za 200ps za hlavu. Je to cca 18km, okolo 18.00 vyrážíme pěšky, za chvíli už se vezeme s místníma za 50ps všichni. V Miguel Hidalgu vystupujem za tmy, ještě hodinu pokračujeme a stavíme na poli stany.
noc: pole u Miguel Hidalga cca 2800m
4.2..út. Balíme stany, v 9.00 vycházíme, okolo 10.00 jsme ve vesnici Hidalgo Je tu jeden krámek bez vody, kupujeme aspoň pivko a limču, vodu bereme z jakýsi pochybný trubky. Je pěknej hyc, ale cesta vede lesem , stoupáme, okolo 16.00 stavíme stany. Vaříme a kocháme se pohledem na Popocatépetl který pravidelně odfukuje mračna dýmu.
Noc: v lese, cca 3600m
5.2.stř Les v kterým jsme ze začátku šli končí, zbytek docházíme na přímým sluníčku. Blbě jsme odhadli naše zásoby vody. Na Piedra Grande docházíme odpoledne úplně vysušený. Od chaty do leva je naštěstí pramen s vodou. Piedra Grande je celkem prostorná, vevnitř se vyspí pohodlně cca 25lidi na palandách. Až k chatě se dá dojet teréním autem, většina lidí co tu je toho využila a teď se tady v rámci aklimatizace povalují.
Noc: Piedra Grande 4260m
6.2.čtv Dnes máme v plánu aklimatizační procházku pod ledovec. Chceme taky obhlídnout začátek cesty, abychom zítra až vyrazíme na ostro za tmy nebloudili. V 9.00 vycházíme, zpočátku se jde po vyznačené cestě, pak už je to podle čuchu, na jeden prudkej úsek v délce cca 5m používáme i ruce (možná se to dá obejít), jinak je to pohodový chodák. Nejlepší výkony podává jediná žena Markéta se kterou dosažených +-5000m nedělá vůbec nic. Na druhé straně je Luděk který dochází ve 14.00 pod ledovec na „pokraji smrti“. Je zde uděláno pár pěkných míst na stany. Cesta zpět je utrpení a bere nám i poslední zbytky chuti a sil na zítřejší ostrej pokus. V 16.30 jsme zpátky na chatě. Zítřejší pokus vzdáváme , džíp který přijel pro partu Amíků využíváme i my a za 350Ps se necháváme svézt zpět do Tlachichuci.
Noc: hostel Tlachichuca za 150PS
7.2.pát Přesun busem do Puebly za 35Ps, dále do Oaxacy cca 4,5hod. Zde se poprvé rozdělujeme, Markéta+Štěpán pokračují za válením k Pacifiku do Puerto Angel. Richard s Luďkem zůstávají v Oaxace. Trochu to tu připomíná Český Krumlov, město je čisté, spousta památek, turistů, hospůdek se slunečníky apod. V noci to tady docela frčí, v ulicích je snad víc lidí než přes den.
Noc: Oaxacs hostel 80ps
8.2. sob Pokoušíme se zorientovat v místní MHD a chytit správnej busík na Monte Albán, nakonec se to podaří a za 2ps se vyvážíme na kopec nad městem. Platíme vstup 35Ps a pak se poflakujeme po uříznutým kopci. Ve 23.15 nasedáme do busu a míříme za M+S do Puerto Angel. Pro srovnání jedeme busem 3cenový skupiny za 72Ps (autobusák na jiné straně města než busák první cenové), 1cenová skupina je za 202Ps. Autobus je sice stará rozpadlá plečka ale cenovej rozdíl je značnej. Zabíráme místa v první řadě hned vedle řidiče, cesta vede přes hory úzkou silničkou, samá serpentina, chvíli je část busu nad propastí, chvíli skoro škrtá o skálu. Provoz je skoro nulovej, řidič má cestu evidentně najetou, pokukuje po nás jestli se bojíme, Richard mu obdivně ukazuje palec vzhůru a říká Schumacher a Ferari, to šoféra potěší a vyburcuje k výkonům, který mně ukradnou několik let života. V 5.30 konečně opouštíme bus, zaleháváme na pláži, ten klid, šumění moře, vycházející sluníčko, palmy je neskutečný.
Noc: bus do Puerto Angel, pláž v Puerto Angel

 

 

 

Komentáře

Přehled komentářů

寳島騎跡自行車協會

(Martycoids, 18. 11. 2019 16:12)

寳島騎跡自行車協會 https://fmb.tw/

News 2019

(DennisNek, 17. 11. 2019 15:58)

Предлагаю украшения из серебра. Ручная гравировка https://www.giftformotivation.com Это особенный подарок

娛樂城介紹

(LeonelAssug, 15. 11. 2019 23:33)

娛樂城介紹


https://forum.tw-sportslottery.com/thread-119-1-1.html

виды и способы заработка в интернет

(пенсия размер которой зависит от заработка, 15. 11. 2019 16:21)

I am sure this paragraph has touched all the internet viewers, its really really pleasant piece of writing on building up new webpage.

Holy moly! I had no idea it would be so hard :c

(DanielSlora, 13. 11. 2019 21:02)

it's my first time visiting your site and I'm very fascinated. Many thanks for sharing and keep up ;)
commonapplicationcollegeessay392.blogspot.com
essaysonlinetobuy758.blogspot.com
essaycreativewriting17.blogspot.com
openuniversityessaywriting465.blogspot.com
howtowritereflectiveessays134.blogspot.com

UKP-66

(DarioLouby, 12. 11. 2019 15:02)

Купил для подъездного домофона устройство УКП-66 заменил старую трубку, а "в ответ ни чего". Там, где купил говорят должно работать и всё, кто сталкивался с такой проблемой и решил отзовитесь

гидра магазин немо курск

(GuKita, 12. 11. 2019 11:29)


hydra магазин видео


магазин гидра телеграм
– сайт 21 века, сохраняющий абсолютную секурность проводимых транзакций, недостигаемый для слежки и позволяющий владельцам магазинов а также клиентам свободного и безопасно заключать необходимые им покупки.
hydra магазин моментальных покупок ссылка
позиционирует себя криптомаркетом современной эры: включение в алгоритмы оплаты Биткойн гарантирует непревзойденную безопасность сделок и договоров.

кто организатор гидра магазины закладок
действует только в РФ и стран СНГ, завлекает десятки тех, кто хочет купить и продать, уделяющих внимание своей анонимности. сайт online, круглосуточно, без выходных или внеплановых отключений.
клиентам также доступна:
• Круглосуточная онлайн-поддержка
• магазины автопродаж
• Оплата в рублях и биткоинах

Три преимущества
гидра магазин минск

1. гарантированная анонимность оплаты
Первое принцип
магазин hydra в tor

– обеспечение абсолютной анонимности клиентов и магазинов. Никто не сможет пробить перевод и «выйти» на на связку покупателя или продавца, стоящую за сделкой. Это становится возможным из-за маршрутизации onion –
магазин гидра телеграм

многократно шифрует переписку и отправляет их в систему onion колец.
2. Конфиденциальность входа на сайт .
https://hyrdaruzxpnew4af.ru/product/133864.html
работает через ТОРа: защищенный браузер, разработанное по стандартам onion-маршрутизации. главная фишка
hydra магазин обман

– защита трафика и верная защищенность от прослушивания
3. Надежность покупки.
защита покупок получается не только потому, что hydra открывается через тор, но и за счет продуманных и отработанных бизнес-процессов. ресурс гарантирует моментальную и приятную доставку товара от магазина к клиенту.

寳島騎跡自行車協會

(Martycoids, 11. 11. 2019 18:37)

寳島騎跡自行車協會 https://fmb.tw/

Unlimited Movies Netflix & CBO - Free trial

(EdithHoguE, 11. 11. 2019 6:51)

LIMITED PROMOTION Get 6 months free Trial Subscription for Netflix and CBO to watch unlimited movies
Take your trial now at: https://giveawaylimited.com/movies

Геннадий Викашев

(quataFasp, 10. 11. 2019 21:19)

Здравствуйте
Самое время получать 4586 $ ежедневно!
https://cloud.mail.ru/public/3T5x/4B7Dav9kV

Рад приветствовать Мы фирма занимаемся Калибровкой прошивок для чип тюнинга индивидуально под заказ

(Alvarodib, 10. 11. 2019 20:54)

Доброго здравия
Мы команда работаем с изготовлением прошивок для чип тюнинга на заказ,
программное удаление систем Сажевый фильтр,ФАП,EGR,CAT,ДК2,ВСА,MAF,MAP,VBA,NOx,Adblue
убираем вальвематик тойота моторов 3ZR 2ZR!
так же тюнинг софты стэйж1,стэйж2
работаем с ЭБУ Bosch,континенталь,каминз,Дельфи,Magneti Marelli,Делко,хитачи,Denso,Матсушита,Сименс,Кейхин,Сагем,Valeo,Вистеон,Кефико и подобные
заказы изготовления прошивки производится через email
max.autoteams@yandex.ru
или через форму заказа на сайте https://is.gd/Z4RwON
Whatsapp 89020109150 для прямой связи


Индивидуальная настройка Вашего автомобиля,улучшение "тяги",снижение расхода
Перевод на нормы ЕВРО 2, ЕВРО 0, отключение датчиков кислорода лямбда, отключение клапана ЕГР EGR, сажевого фильтра DPF, удаление ошибок,удаление ADblue. Chip-tuning ECU Чип-тюнинг Абакан. тел 89235951234 89020109150 8(3902)320-456


Чип-тюнинг, прошивка под евро2, отключение катализаторов, сажевых фильтров DPF, увеличение мощности и крутящего момента, глушение клапана егр EGR, диагностика, русификация, корректировка одометров в Красноярске. Опыт более 5 лет. Сергей 8-923-393-0123 Чип-тюнинг Autoteams.

【揚歌-教學麥克風直營店】官方線上購物網站─JM-180B有線麥克風擴音器│無線麥克風擴音器│揚歌小蜜蜂│專營教學麥克風及教學擴音器

(KeithHox, 10. 11. 2019 5:23)

【揚歌-教學麥克風直營店】官方線上購物網站─JM-180B有線麥克風擴音器│無線麥克風擴音器│揚歌小蜜蜂│專營教學麥克風及教學擴音器


https://mic-shop.com/

第一借錢網

(DannyBob, 10. 11. 2019 5:12)

第一借錢網


https://168cash.com.tw/adv/area

【揚歌-教學麥克風直營店】官方線上購物網站─JM-180B有線麥克風擴音器│無線麥克風擴音器│揚歌小蜜蜂│專營教學麥克風及教學擴音器

(MichaelCed, 8. 11. 2019 2:31)

【揚歌-教學麥克風直營店】官方線上購物網站─JM-180B有線麥克風擴音器│無線麥克風擴音器│揚歌小蜜蜂│專營教學麥克風及教學擴音器

https://mic-shop.com/

【揚歌-教學麥克風直營店】官方線上購物網站─JM-180B有線麥克風擴音器│無線麥克風擴音器│揚歌小蜜蜂│專營教學麥克風及教學擴音器

(RonnieJub, 7. 11. 2019 22:35)

【揚歌-教學麥克風直營店】官方線上購物網站─JM-180B有線麥克風擴音器│無線麥克風擴音器│揚歌小蜜蜂│專營教學麥克風及教學擴音器

https://mic-shop.com/

Locksmith Tampa

(Richardhic, 7. 11. 2019 2:51)

Locksmith Tampa
https://superlocksmith.net - casino!

第一借錢網擁有全台最多的借錢資訊

(Raymondgow, 4. 11. 2019 16:48)

第一借錢網擁有全台最多的借錢資訊

https://168cash.com.tw/

Карандаш для бровей летуаль цена

(JamesTit, 3. 11. 2019 10:35)

Всем привет. Запилил видео на тему Зачем нужна коррекция бровей
Не судите строго вот само видео https://youtu.be/_V7GU2E-9Gk

娛樂城介紹

(LeonelAssug, 2. 11. 2019 0:01)

娛樂城介紹


https://forum.tw-sportslottery.com/thread-119-1-1.html

第一借錢網擁有全台最多的借錢資訊

(Danielbic, 1. 11. 2019 17:15)

第一借錢網擁有全台最多的借錢資訊

https://168cash.com.tw/


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69

následující »